Anchem

Aparatura analityczna

Pierwszym modelem z tej linii spektrometrów mas był Q-Exactive, który szybko zdobył uznanie naukowców na całym świecie. Po nim nastąpił dynamiczny rozwój tej rodziny aparatów. W chwili obecnej w ofercie znajdują się 4 modele, które dzięki odpowiedniemu zoptymalizowaniu indywidualnych parametrów pokrywają szeroki zakres aplikacji: od oznaczeń ilościowych i screeningu znanych/nieznanych substancji w próbkach środowiskowych, klinicznych czy toksykologicznych przez analizy metabolomiczne do złożonych eksperymentów proteomicznych i lipidomicznych.

 

Konstrukcja wszystkich instrumentów Q-Exactive jest zbliżona:

  • kwadrupol dający możliwość wyboru jonu do fragmentacji
  • fragmentacja MS/MS w komorze kolizyjnej HCD (Higher Energy Collisional Dissociation)
  • fourierowski analizator mas bez magnesu nadprzewodzącego typu Orbitrap pozwalający na detekcję z rozdzielczością do 280 000 i dokładnością masy <1 ppm

Q-Exactive Focus

Q-Exactive Focus ma szansę stać się złotym standardem w laboratoriach środowiskowych, żywnościowych, farmaceutycznych, klinicznych czy toksy­ko­lo­gi­cznych. Rozdzielczość rzędu 70 000, prosta obsługa i niska cena powoduje, że jest on ciekawą alternatywą dla dotychczasowych użytkowników spektrometrów mas typu TOF czy potrójnych kwadrupoli. Doskonale sprawdza się w rutynowych oznaczeniach ilościowych i jakościowych (screening substancji nieznanych). Czułością dorównuje potrójnym kwadrupolom natomiast jakością widm masowych przewyższa TOFy dając wgląd w skład pierwiastkowy analizowanych substancji.

Q-Exactive / Q-Exactive Plus

Q-Exactive to standardowy model, od którego wyewoluowały pozostałe spektrometry z tej linii. Rozdzielczość 140 000 pozwala wykorzystać ten aparat w szeroko pojętej omice, np. proteomice, metabolomice czy lipidomice.

W wersji Plus spektrometr może być rozbudowany o rozdzielczość 280 000 i opcję Protein Mode zwiększającą czułość przy analizie tzw. „intact proteins”.

Kontakt

Anchem

ul. Międzyborska 23
04-041 Warszawa
tel: +48 22 646-26-60
fax: +48 22 646-26-69

Pn-pt w godz. 8-16

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katalogi Anchem

 

Pobierz:
Katalog Thermo

Do pobrania

Q-Exactive
Rozmiar: 1,7MB
Q-Exactive - Specyfikacja
Rozmiar: 1,2MB
Q-Exactive Focus
Rozmiar: 7,5MB
Q-Exactive Focus - Specyfikacja
Rozmiar: 1,2MB
Q-Exactive Plus
Rozmiar: 2,1MB
Q-Exactive Plus - Specyfikacja
Rozmiar: 2MB

Copyright © 1994-2014
Webdesign: Graficca.eu